Одеський оперний театр. Панорама 3D
Одеський національний академічний театр опери та балету - це гордість всіх одеситів, оскільки будівля Одеського оперного - одна з найчудовіших будівель у всьому світі.
Цікаво, що перший театр в Одесі був побудований і відкритий 10 лютого 1810, і проект для нього створив архітектор Том де Томон. У той час театр нагадував білосніжний античний храм, фасад якого був направлений у бік порту. У залі виставу могли дивитися одночасно всього 800 глядачів. У 20-му столітті театр став оперним, а до цього його називали Міським. Сюди приїжджали виступати трупи королівських та імператорських театрів і відомі оперні співаки.
Будівлю Міського театру було повністю знищено через 64 роки після його відкриття з причини пожежі. Віденські архітектори Гельмер і Фельнер брали участь у створенні нової будівлі оперного театру в Одесі, також вони трудилися над створенням театрів в Дрездені, Відні, Загребі та Будапешті. Деталі спочатку не були опрацьовані досить ретельно, і цим зайнялися місцеві архітектори Гонсіровскій, Дмитренко та Бернардацці.
Здано в експлуатацію Одеський оперний театр був 15 вересня 1887, і вже 1 жовтня того ж року його відкрили. Примітно, що на той момент це було перше будівлю з паровим опаленням і електрикою з Новоросійськом краю.
Уява вражає вишукану будівлю в стилі епохи Відродження з елементами барокової архітектури, що відрізняється своїм багатством і розкішшю. Над фасадом театру розташовується скульптура Мельпомени - музи, покровительствующей трагедії.
Глядацький зал Одеського оперного театру оформлений в стилі французького рококо, з орнаментальною в'яззю, прикрашеної тонкою позолотою. Орнамент настільки ретельно виконаний, що один і той же малюнок не повторюється ніде. На стелі розташована чудова люстра, а також чотири картини Лефлера, що зображують сцени з творінь Шекспіра. На сцені Одеського академічного театру опери та балету виконували свої твори такі композитори, як Чайковський, Рахманінов і Римський-Корсаков, тут танцювала знаменита Анна Павлова, і співали Соломія Крушельницька і Федір Шаляпін. На жаль, потрапити на екскурсію в театр не можна, однак взяти квиток на виставу варто - ви і помилуєтеся внутрішнім виглядом театру, і отримаєте задоволення від вистави.