Городенка

Готелі Городенка

Ресторани Городенка

Городенка отримала свою назву від слова "місто", яке в давнину називало землі з укріпленнями з срубків і пасовищ. Іменно так в древні часи вийшла територія, яка зараз займає сучасну Городенку, що на Франківщині.
1195 рік - перше письмове згадування про місто Городенка. В двенадцатому столітті в поселенні проживали переважно ремісники та хлебороби. На той момент Городенка не була городом, а була ринковим поселенням у границі з речью Посполитой. Замок-фортифікація тут побудовано приблизно в 15-му столітті.
Городенка відноситься до регіону Покуття, який був предметом спорів між Польщею та Молдавською княжеством протягом 15-16 веков. В 17-18 століттях татари і турки здійснили неодноразові набіги на Покуття, внаслідок чого фортифікація в Городу виконувала свою стратегічну функцію. На жаль, замки були зруйновані в 1648 році і не відновлено.
В культурі та історії Городенки істотний слід залишив армії, які керували місцевою торгівлею більше століття, поселившись тут в XVII столітті. Одна з найдавніших архітектурних пам'яток Городенки, яка відображає вплив армій, це побудований в 1706 році великий армянський костел. Ще раніше тут з'явилися євреї, які отримали торгові та ремісничі привілегії. Єврейська громада побудувала тут синагогу і киркут, які є одними з основних визначних пам'яток міста. Примерно третину населення Городенки в початку 20-х років складали саме євреї, і саме вони в муніципалітеті займали майже половину посад. Єврейська громада Городенки, на жаль, була повністю знищена під час Голокосту, і за даними Всеукраїнського населення 2001 року, в місті немає представників цього народу. Взагалі, про життя євреїв у Городенці свідчать єврейські сім'ї Городенчик та Ороденкер.
Греко-католическая церква Успения Богородицы, костел Непорочного Зачаття Пречистих Мавр Марии з монастирем театинців, а також мост - це також видатні пам'ятки Городенки, які були побудовані польським магнатом Ніколаєм Базилієм Потоцьким.