Каплиця Боїмів у Львові. Сферична панорама 3д

Каплиця Боїмів у Львові є пам'яткою архітектури в стилі реннесанса, яка була побудована в період з 1609 по 1615 рік. Замовив будівництво львівський купець Георгій Боїм, по імені якого каплиця і дістала свою назву.
Про того, хто став архітектором каплиці, напевно невідомо, проте висуваються припущення про те, що ним став Андрій Бемер, скульптор і архітектор, який родом був з польського Вроцлава.

У перші роки будівництво було присвячене основному об'єму каплиці. З 1611 по 1615 рік західний фасад каплиці був прикрашений кам'яним різьбленням. Цією роботою займалися майстра Гануш Шольц і Ян Пфистер. Можливо, що в створення різьблення брав участь і вже згаданий Андрій Бемер. Також мав місце і декор власне інтер'єру каплиці.

Власне будівля каплички є приміщенням у формі куба, який вінчає купол в стилі реннесанса, що має також риси української архітектури, примітної у будівництві монументів. На вершині куполу зображений сидячий Христос в Гефсиманском саду.

Білокам'яне різьблення прикрашає фасад каплиці. Різьблення покриває практично усю стіну. Вона нагадує деяким чином традиційні іконостаси в українських церквах, проте не позбавлена особливого шарму і краси. Нижні яруси і ніші, які знаходяться в оточенні колон, прикрашені скульптурами апостолів, - Петра і Павла.

"Пристрасті за Христом" знаходять своє тематичне відображення в різьбленні на другому ярусі головного фасаду каплиці. Різьблення цієї тематики триває і в сюжетах, які йдуть до вівтаря. Власне каплиця замислювалася спочатку в якості усипальні, що і відбилося на тематиці різьблення.

Рельєфні картини каплиці Боимов відображають картини із Старого і Нового заповітів Священного писання. Центральною композицією, яка розташована на вівтарі, є "Молитва про чашу".

Особливою цінністю відрізняються не лише різьблення і біблейські сюжети, зображені в каплиці Боимов, але і фрескові портрети, що збереглися, на яких зображені Георгій Боїм і його дружина Ядвига, а також рельєфне зображення, розташоване на північній стіні, на якому ми бачимо Юрія Змійоборця.
Варто відмітити, що в 1970 року каплиця Боимов увійшла до списку об'єктів, що охороняються фондом ЮНЕСКО.

 

Вхід в каплицю Боимов вартує всього 5 гривень. Усередині приголомшливо гарно. Увійшовши всередину ми поцікавилися, скільки повинні заплатити за зйомку, але почули несподівану відповідь- для зйомки необхідно брати спеціальний дозвіл в міськраді. На наше питання про те, чому саме до нас такий особливий підхід- насправді усі присутні іноземні туристи при нас знімали без особливого дозволу, нам відповіли що ми з штативом- з штативом недозволяється. Звісно часу і бажання ходити за дозволами у нас не було, тому нажаль показати всю красу, що ми бачили всередині ми вам не змогли...