Оперний театр у Львові. Панорама 3д

У кінці львівського проспекту Свободи знаходиться одна з найкрасивіших будівель Львова - Львівський оперний театр. Змішення різних архітектурних стилів зробило будівлю неповторною і величною. Знавці архітектури звернуть увагу на віденський псевдореннесанс, а також традиції бароко і реннесанса.

Оперний театр у Львові був побудований упродовж 1897 - 1900 років, проект для якого створив архітектор Горголевский. Саме він керував будівництвом на всіх стадіях.
Головний вхід театру представлений трьома входами під арками, між якими розташовані колони. Скульптурні композиції вражають погляд своїм убранням, як зовні будівлі, так і усередині.

У приміщенні самого театру переважає мармур, а також багаті прикраси ліпниною. Має місце також декоративний живопис і золочені елементи декору.
На верхівці оперного театру розмістилася скульптура " Слава" - дівчина-ангел, що тримає в руках пальмову гілку. Також ліворуч і праворуч від неї розташовані крилаті фігури з бронзи, Музики", що втілюють "Генія, і "Генія Трагедії".

Зал для глядачів оперного театру у Львові складається з декількох ярусів і може вмістити до 1800 гостей.
Декоративна завіса " Парнас", автором якої виступив Генрік Семирадский, завершує неповторний ансамбль залу. Сталося так, що у замовників завіси не вистачило грошей, щоб заплатити Семирадскому, що працював над ній останні роки свого життя в Римі. Проте Семирадський поступив більш ніж благородно і підніс завісу театру в дар. Схожі завіси мають лише театр Ла-Скала і опери у Львові і Кракові, тим самим підкреслюється його унікальність. Крім того, зважаючи на його особливість, навіть глядачі львівського оперного театру можуть бачити завісу роботи Семирадского лише по особливих випадках, наприклад, в дні прем'єр.

Церемонія відкриття львівського оперного театру відбулася на початку жовтня 1900 року. У числі почесних гостей були такі діячі, як художник Генрік Семирадский, Письменник Генрік Сенкевич, композитор Игнац Ян Падеревский і багато інших.
Історія оперного театру у Львові охоплює період в сто років, і сьогоднішнім днем вона не закінчується. На сцені цього театру вдалося виступити багатьом великим артистам, серед яких і Соломия Крушельницкая, ім'я якої і носить театр.Декілька колективів працюють в оперному театрі Львова - це більше 90 музикантів симфонічного оркестру, більше 40 вокалістів-професіоналів - солісти опери, 60 артистів в хорі, а також приблизно 60 артистів, що становлять балетну трупу.