Костел Святого Георгія в Ужгороді. Панорама 3д
Костел Святого Юрія (або Георгія) в Ужгороді є культовою спорудою місцевих католиків. Крім того, це також один з найстаріших ужгородських католицьких храмів.
Костел Святого Георгія - це найкрасивіша будівля, на яку ви неодмінно зверніть увагу, якщо опинитеся на розі вулиць Корзо та Волошина. Безумовно, вік цієї будівлі обчислюється не одним століттям, і це буде видно навіть неозброєним поглядом.
Якщо враховувати дату будівництва, то костел Святого Юрія в Ужгороді - саме стара будівля, адже йому вже більше трьохсот років. Раніше на цьому місці стояв лютеранський храм, який за наказом міського голови Юрія Другета був зруйнований. Його ж велінням тут було розгорнуто будівництво костелу. Храм, ще не дочекавшись остаточного завершення споруди, ставав предметом суперечок католиків і реформатів. Реставрація костелу і фінальна стадія будівництва припадає на 1763-1766 роки. Саме в ці роки костел святого Георгія придбав свою сучасну зовнішність.
Під час реставрації архідиякон емерит Хорват віддавав перевагу архітектурі необароко, в якому виконані також інтер'єри костелу. Майстер Лука Йожеф Краккер написав неповторну картину для вівтаря храму. Примітно, що будівництво власне вівтаря було завершено лише в 1895 році. Всередині костел виглядає зараз точно так само, як і тоді, і там знайдуть щось для себе і віруючі, і поціновувачі старовини і культури.
Над входом на вежі розташовані годинник, які були встановлені в 1820 році. Нинішні годинник - це треті за рахунком. Перші постраждали в результаті пожежі, другі просто стали, а нинішні працюють з 1904 року.
Зовні костел Святого Юрія (Георгія) виглядає майже так само, як і в середині 18 століття, і все це завдяки своєчасним і уважним реставраційним процедурам. В останній раз костел реставрували в 200-2001 роках, і тоді була повернена на місце скульптура Святої мари, яка служила прикрасою храму до кінця Другої Світової.
Костел Святого Георгія, або як він ще відомий, святого Юрія, в історичному центрі Ужгорода, безсумнівно, вартий уваги. Можна сказати, що завдяки йому місто в цій частині має свій неповторний характер. Цікаво також, що головний купол храму вінчає хрест, який знаходиться на перехресті вулиць Корзо та Волошина, тому «Хрест» - це символічна назва для такого орієнтира/