Cобор Святого Духа в Чернівцях. Панорама
Cвято-Духівський Кафедральний собор - головна православна святиня Буковинського краю, Чернівецької області.
Упродовж віків Буковина зберігала православну віру. Будівництво головного і найбільшого православного храму Буковини - Свято-Духівського Кафедрального собору - розпочалося у 1844 році, а завершилося лише через 20 років - нелегкі часи були на Буковині. Четвертого липня 1864 року новий Собор освятив перший митрополит Буковинський і Далматський Євген (Гакман) - ініціатор, меценат та організатор будівництва храму. Роботи з внутрішнього оздоблення Кафедрального собору продовжувались ще 30 років. Відомо, що стіни храму розписували художники з Відня У 1892-1896 роках. Побудований у візантийському стилі, Свято-Духівський собор вражає своєю величчю та красою. Над центральним входом, на наружній стіні зберіглося рельєфне зображення Митри, Жезла і Хреста - cимволів Архієрейської влади.
Мало хто тепер пам'ятає, що в історіі Собору були сумні сторінки - у 1961 році комуністична влада закрила храм, церковні реліквії були передані музеям, а настінні розписи нижньої частини храму були знівечені. Дивом зберіглися розписи верхньоі частини стін, виконані австрійським художником Карлом Іобстом. Зараз у Свято-Духівському Кафедральному соборі можна побачити чудовий іконостас, нижній ярус якого не зберігся, і був відтворений, а верхній ярус - в оригіналі!
Старожили міста Чернівці не можуть забути, як у роки СРСР в стінах головної православної святині - Собору - розташовувався склад, а в 1970 році - художній музей. Лише у 1989 році в Кафедральному соборі поновилися богослужіння. В храмі, який вміщує до 4 тисяч прихожан, завжди є люди. Править служби митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій і духовенство Чернівецько-Буковинськоі єпархіі УПЦ.
Храм відкритий для відвідувачів цілий день - можна помилуватися його красою, помолитися, поставити свічки.Головними святинями храму є мощі Св.великомучениці Варвари, виносний дубовий хрест з частками Животворящого Древа, чудотворна ікона Божоі Матері "Троодитисса", яка була привезена з Кіпру.
Перед Собором привертає увагу пам'ятник першому буковинському митрополиту Євгену (Гакману)(1793-1873), урочисте відкриття монумента, який став окрасою міста Чернівці, відбулося 12 березня 2006 року.
Дивіться сферичну панораму Свято-Духівського Кафедрального собору міста Чернівці. Натисніть у будь-якому місці панорами ліву кнопку миші і просувайте мишку в різні боки - панорама почне обертатися. Таким чином можна подивитися все навкруги на 360 градусів по горизонталі і 180 градусів по вертикалі. Використовуючи клавіші навігації, можна приблизити або віддалити об'єкт. Для зручності перегляду панорами, рекомендуємо натиснути режим FULLSCRIN (нижня
кнопка справа на панорамі).