Одеський морський порт
Одним із найбільших портів Чорного і азовського морів по праву може вважатися Одеський порт. Він розташований у північно-східній частині Чорного моря на перетині історично сформованих маршрутів - торговельних шляхів Заходу і Сходу. Одеський морський порт у всій Україні є лідером за обсягами перевалки вантажів. Крім того, це найбільший пасажирський порт на Чорному морі.
Основою для спорудження в 1968 році Одеського морського вокзалу послужив проект архітекторів Головіна і Кремлякова. Морський вокзал Одеси являє собою унікальне творіння таланту, гармонійно поєднала в собі метал і скло. Територія Одеського морвокзалу - це улюблене місце прогулянок мешканців Одеси та гостей міста, зокрема в період літніх відпусток.
Міжнародні круїзні лайнери пришвартовуються по обидві сторони набережної, а перед будівлею морвокзалу можна помітити скульптуру Ернста Невідомого під назвою «Золотий хлопчик», яка є символом удачі моряків і мандрівників.
Пам'ятник «Дружині моряка», який розташований на причалі Одеського морського вокзалу, був відкритий в 2002 році. Автором цієї скульптури став майстер Олександр Токарєв. Даний пам'ятник являє собою жінку, що тримає на руках дитину, яка дивиться на порт ніби з балкона. Невеликий динамік поруч зі скульптурою програє пісню про дружин моряків Леоніда Утьосова.
Поряд з будівлею морського вокзалу знаходиться готельний комплекс «Одеса», за яким можна побачити відкриту експозицію якорів. Ця колекція складається з якорів, які були виявлені водолазами в різних регіонах Чорного моря - з самого порту, з Затоки і Бердянська. На дні Чорного моря спочивають затонулі кораблі, з яких також знімуть якоря і поповнять одеську колекцію.
Якщо ви пройдете по набережній морського вокзалу Одеси до кінця, то ви зможете побачити яхт-клуб, церква святого Миколая і Морську арт-галерею. Приморський храм залишить незабутнє враження на гостей міста, оскільки це - сучасне культова споруда, мабуть, єдине у своєму роді. Ви можете не тільки гуляти уздовж набережної, але й відвідати «Яхт-клуб», де можна організувати прогулянку на катері. Ініціаторами створення галереї стали Тетяна та Раду Біновскіе. Тут організовуються різні виставки, а також конференції