Хмельницька філармонія. Панорама 3д
Будівлю Хмельницької обласної філармонії можна відшукати на невеликій площі, яка знаходиться на перетині вулиць Гагаріна і Кам'янецької. Раніше на місці філармонії перебувала Кінна площа, яка поступово забудовувалася одноповерховими будинками, а в 1960 році будинок одержав свій сучасний вигляд - це була будівля з залом, розрахованим для 750 осіб, де проходили постановки музично-драматичного театру імені Петровського.
Однак історія Хмельницької філармонії почалася раніше - ще з 1938 року, коли ряд обласних установ створюється в Кам'янці-Подільському, який на той момент був обласним центром. Пізніше обласний центр був перенесений до міста Проскурів, що став згодом Хмельницьким.
Тоді в обласній філармонії працювала капела бандуристів, естрадно-концертна бригада, ансамбль музичної комедії, ляльковий театр, музичний лекторій, ансамбль пісні і танцю, а також народний театр і духовий оркестр.
На нинішній момент Хмельницька обласна філармонія має багато приводів для гордості, наприклад, український Державний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля", який є дипломантом XII Всесвітнього фестивалю молоді та студентів, і був нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, а також став лауреатом численних міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Історія колективу почалася з часів заснування філармонії, і починав як хорова капела, яка поступово ставала популярною в Україну та за її межами.
Концертним залом органної та камерної музики філармонія отримала в 1991 році. На даний момент Хмельницька філармонія є постійне місце для проведення численних музичних фестивалів і конкурсів міжнародного масштабу в плані камерної та органної музики.
У різний час у Хмельницькій обласній філармонії працювали такі видатні діячі естради, як Валерій та Антоніна Мареничі з «Тріо Мареничі», а також Микола Гнатюк, Лілія Ротару, Микола Мозговий та багато інших. Також тут виступав і Валерій Леонтьєв, який був солістом в ритм-балеті сучасних танців приблизно 20 років тому.
На гастролі в Хмельницьку обласну філармонію приїжджають багато популярних виконавців, а також музичні та танцювальні колективи. Можна сказати, що це справжній храм музики і мистецтва в Хмельницькому.